Answer :
$7.50
Step-by-step explanation:
$2.50 x 3 = $7.50
We multiplied it by 3, because 20 x 3 is 60, and Mr. Dennis bought 60 ounces.
$7.50
Step-by-step explanation:
$2.50 x 3 = $7.50
We multiplied it by 3, because 20 x 3 is 60, and Mr. Dennis bought 60 ounces.